Vendéglátóhely.hu

Parádsasvár

Parádsasvár címere

A Mátra északi lábánál, festői fekvésű ipari község, részben üdülőhelyi jelleggel.

A Mátra északi lábánál, festői fekvésű ipari község, részben üdülőhelyi jelleggel. A gyógyforrásairól nevezetes településre, Csevicére 1776-ban költözött az üveghuta. 1827-ben fürdőcsarnok, ivókút és palackozó épült. 1881-ben épült a régi fürdő helyére a kastély. Parádsasvárról ötletszerű potyázással vagy jelzett turista útvonalakon haladva számos szép kirándulást tehetünk. A kényelmes sétákat kedvelők a fürdő fölött északra emelkedő Fehérkövet kereshetik fel, a gyógyforrások mellett elhaladva vagy a délre emelkedő 369 m magas Vörösvárat és tovább dél felé kiépített úton a zöld, majd a zöld kör jelzésen az oda-vissza háromórás utat jelentő Vízesést. Komoly túrát, erős emelkedőt jelent a Vízeséstől tovább vezető zöld kör, majd zöld és országos kék jelzés a 899 m-es Saskőre és tovább nyugatra az 1015 m-es Kékesre, ahonnan ugyanezen az úton vagy a sárga és piros kereszt útváltozaton térhetünk vissza a fürdőtelepre. Engedéllyel megtekinthető a szép völgyben fekvő, 1968-ban méter magas Hársas-tető alatt, Parádsasvárról Mátraháza felé haladva. Ma már ez a vízmű látja el az egész vidéket jó ivóvízzel.

LÁTNIVALÓK:

Ivócsarnok: Ybl Miklós kínai pagoda stílusban emelt eklektikus épülete 1881-ből. Az itt fakadó kénes gyógyvizet a helyszínen meg is lehet vásárolni.

Üveggyár: A falu ellenkező végében található régi üzem. Csoportosan elegendő számú jelentkezés esetén, egyénileg is megtekinthető. Az üvegfúvók és a csiszolók munkája igen érdekes és látványos. A mintabolt bemutatja és árusítja az itt készült üvegtermékeket.

KÖZLEKEDÉS:

A vasútállomás, Recsek - Parádfürdő, a Kisterenye - Kál-kápolnai vasúti szárnyvonal mentén fekszik. Innen autóbuszjáratok visznek Parádsasvárra. A Mátra főútvonala a 214. sz. főút mellett helyezkedik el.

Étterem

Szálloda

Panzió

Vendégház

Apartman

Magánszálláshely

Kastélyszálló